середа, 16 червня 2021 р.

План роботи МО на 2021-2022 н. р.

                                

 

п/п

Зміст роботи

     Форма

проведення

Відповідальний

 

І ЗАСІДАННЯ (серпень)

Тема. Удосконалення початкової освіти – актуальна вимога сьогодення.

Мета. Вивчити основні нормативні документи, що регламентують функціонування  початкової  школи; обговорити  виконання  плану роботи методичного  об’єднання за  2020-2021 н.  р. та затвердити план роботи на  2020-2021н.р.; розглянути  методичні рекомендації щодо проведення першого   уроку.

1.

Звіт про  роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів за минулий рік.

Звіт керівника методичного об’єднання

Голова МО

Попова Л. М.

 

2.

Обговорення методичних рекомендацій «Особливості навчально- виховного процесу у початкових класах на 2021-2022 н.р.»

Обговорення за круглим столом

 

Члени МО

3.

Обговорення та затвердження плану роботи методичного об’єднання на 2021-2022 н. р.

Обговорення за круглим столом

Члени МО

4.

Опрацювання інструктивно – методичних матеріалів Міністерства освіти і науки України щодо організації освітнього процесу, ведення класної документації.

Експрес – огляд

Члени МО

5.

Організація самоосвіти вчителів, обговорення науково-методичних проблем, над якими будуть працювати вчителі початкової школи у 2021-2022 н.р.

Обговорення

Заступник директора з НВР Таран Л.Б.

6.

Рекомендації до проведення Першого уроку-2021.

Обговорення

Члени МО

7.

Готовність кабінетів початкової школи до роботи в новому навчальному році.

Виступ

Заступник директора з НВР Таран Л.Б.

8.

Розгляд інструкцій щодо ведення Класного журналу в 1-4 класах.

Експрес- огляд

Заступник директора з НВР Таран Л.Б.

9.

Організація інклюзивної освіти в закладі.

Обговорення

Заступник директора з НВР Таран Л.Б.

 

Звіт МО початкових класів за 2020-2021 н. р.

 

Звіт

 роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів і вихователя ГПД за 2020-2021н.р.

В період, коли освіта України набуває кардинальних змін, виникає необхідність в оновленні методів та прийомів навчання, в залученні інноваційних методик процесу формування в учнів предметних та життєвих компетентностей. Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, тобто підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми, само контролювати та само оцінювати результати своєї діяльності.

Сьогодні перед школою постає завдання – не просто дати учням певні знання й уміння, а сформувати таку людину, яка здатна творчо мислити, приймати рішення й адаптуватися за будь-яких умов. Це вимагає перебудови діяльності педагога і, в першу чергу, його взаємодії з учнем на користь процесів саморозвитку й самоорганізації. Розв’язанню таких завдань значною мірою сприяє організація методичної роботи.

Основним завданням учителя на нинішньому етапі розвитку нашого суспільства є забезпечення виходу кожного учня на рівень базової освіти та встановлення розвитку пізнавальної і творчої активності, формування не тільки предметних компетентностей учнів, а й самоосвітніх. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості розкриття обдарованості кожної дитини. Особливо актуальним це питання є у період діяльності, пов’язаної з реалізацією Концепції «Нова українська школа», роботи вчителя в нових умовах.

Методичне об’єднання вчителів початкових класів, керуючись методичною проблемою, у 2020-2021 навчальному році  працювало над науково- методичною темо: «Удосконалення  методичної  компетентності вчителя  шляхом впровадження  інноваційних  педагогічних  технологій».

Робота методичного об’єднання спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів.