четвер, 10 грудня 2015 р.

І Всеукраїнський інтернет- конкурс "Учитель року - 2016"


З метою пошуку та підтримки ініціативних і талановитих педагогів, які володіють предметом та бажають вдосконалюватися у методиках формування в учнів цілісного погляду на оточуючий світ, уявлень про наукову картину світу, розвивати мотивацію учнів до вивчення дисциплін природничого циклу, виробляти у них стійкі навички роботи з науково-популярною літературою, дослідницькі та творчі уміння Інститут модернізації змісту освіти, редакція науково-популярного природничого журналу для дітей „КОЛОСОК” та оргкомітет Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу „КОЛОСОК” організовують та проводять І Всеукраїнський інтернет-конкурс „Учитель року-2016”.
    До участі у Конкурсі запрошуються вчителі початкових класів, які викладають предмет „Природознавство”, та вчителі природничих предметів (фізики, хімії, біології, астрономії, географії). 
    Участь у конкурсі добровільна.  Конкурс проводиться анонімно, а його результати оприлюднюються лише за згоди учасників. Склад оргкомітету в додатку.  
 Реєстрація учасників – на сайті  www.kolosok.org.ua у рубриці „Учитель року-2016”. Тут можна детальніше ознайомитися з положенням про конкурс, умовами участі та нагородженням переможців.

Правила участі у конкурсі “Учитель року”

ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський інтернет-конкурс
„Учитель року”
за версією науково-популярного природничого журналу „КОЛОСОК”

І. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського конкурсу „Учитель року” за версією науково-популярного природничого журналу „КОЛОСОК” (далі – Конкурс).
1.2 Конкурс організовує редакція науково-популярного природничого журналу для дітей „КОЛОСОК” та оргкомітет Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу „КОЛОСОК” за сприяння Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Інституту обдарованої дитини АПН України.
1.3. Конкурс проводиться з метою підтримки ініціативних та талановитих педагогів у царині природничих предметів.
1.4. Основними завданнями Конкурсу є пошук учителів, які володіють предметом та бажають вдосконалюватися у методиках формування цілісного погляду на оточуючий світ учнів, їхніх уявлень про наукову картину світу, розвивають мотивацію учнів до вивчення дисциплін природничого циклу, виробляють у них стійкі навички роботи з науково-популярною літературою, розвивають читацьку компетентність, дослідницькі та творчі уміння.
ІІ. Учасники Конкурсу
2.1. До участі у Конкурсі запрошуються учителі початкових класів, які викладають предмет „Природознавство”, та учителі природничих предметів (фізики, хімії, біології, астрономії, географії).
2.2. Учасники Конкурсу беруть участь у Конкурсі на добровільних засадах.
2.3. Конкурс проводиться анонімно, а його результати оприлюднюються лише за згоди Учасників Конкурсу.
2.4. Участь у конкурсі безкоштовна.
ІІІ. Організація Конкурсу
3.1. Для організації Конкурсу створюється Організаційний комітет та Журі Конкурсу.
3.2. Організаційний комітет визначає правила проведення Конкурсу; визначає дату проведення Конкурсу; оприлюднює результати Конкурсу за згоди Учасників; проводить аналіз результатів Конкурсу.
3.3. Журі формує банк завдань Конкурсу, організовує перевірку робіт Учасників Конкурсу, визначає призерів та лауреатів, проводить апеляцію.
3.2. Конкурс проводиться щороку у два тури: заочний тур та online-зустріч з членами журі. Заочний тур передбачає два етапи – розв’язування тестів („Учитель ерудит”) та виконання творчого завдання („Учитель популяризатор”). Обидва етапи заочного туру оцінюються незалежно.
IV. Перший етап заочного туру – „УЧИТЕЛЬ ЕРУДИТ”
4.1. Для участі у першому етапі заочного туру Учасник реєструється на сайті www.kolosok.org.ua  ( у рубриці „УЧИТЕЛЬ РОКУ-KOLOSOK ON-LINE”), вказує своє прізвище, ім’я та по батькові, предмет, який викладає, школу, електронну почту, телефон.
4.2. Реєстрація розпочинається 30 жовтня  і завершується за 2 години до початку виконання завдань першого етапу.
4.3. Оргкомітет конкурсу надсилає на електронну адресу учасників повідомлення про точну дату і час виконання завдань першого етапу заочного туру „УЧИТЕЛЬ ЕРУДИТ”
4.4. Орієнтовні терміни виконання завдань першого етапу заочного туру подано у таблиці 1.
Таблиця 1. Орієнтовні терміни проведення
першого етапу заочного туру Конкурсу
НОМІНАЦІЇ ДАТА ПРОВЕДЕННЯ
Початкова школа
Фізика
30 січня, 11.00-12.00
30 січня, 12.00-13.00
Біологія
Астрономія
27 лютого, 11.00-12.00
27 лютого, 12.00-13.00
Хімія
Географія
26 березня, 11.00-12.00
26 березня, 12.00-13.00
4.5. У вказаний час Учасник отримує доступ до банку завдань і обирає одну з номінацій: „ПОЧАТКОВА ШКОЛА”, „ФІЗИКА”, „АСТРОНОМІЯ”, „ХІМІЯ”, „БІОЛОГІЯ”, „ГЕОГРАФІЯ”.
4.6. Кожна номінація передбачає виконання Учасником не менше 30-ти тестових завдань, зміст яких відповідає науковій парадигмі навчального  предмету (природознавства у початковій школі, фізики, астрономії, хімії, біології, географії).
4.7. Час виконання завдань обмежений.
4.8. По завершенню виконання завдань кожному Учаснику доводиться до відома результат у балах, час, затрачений ним на виконання завдань, а також таблиця правильних відповідей.
4.9. Переможці першого етапу заочного туру визначаються за кількістю набраних балів та затраченим на виконання завдань часом.
V. Другий етап заочного туру – „УЧИТЕЛЬ ПОПУЛЯРИЗАТОР”
5.1. Учасник надсилає конкурсну роботу в електронному вигляді на вказану під час реєстрації адресу та у визначені Оргкомітетом терміни.
5.2. Формат конкурсної роботи для учителів початкової школи – розробка авторської газети „КОЛОСОЧОК”; для учителів фізики, хімії, біології, географії, астрономії – написання науково-популярної статті у журнал „КОЛОСОК” (обсягом до 2-3 аркуші формату А4, 12 кегль, один інтервал, поля – стандартні, гарнітура Times New Roman). Тематику конкурсної роботи та засоби популяризації Учасник обирає самостійно.
5.3. Ознайомитися з матеріалами журналу „КОЛОСОК” та газети „КОЛОСОЧОК” можна на сайті kolosok.org.ua у рубриці „АРХІВ ГАЗЕТ ТА ЖУРНАЛІВ”.
5.4. Орієнтовні терміни подачі конкурсних робіт другого етапу заочного туру подано у таблиці 2.
Таблиця 2. Орієнтовні терміни подачі конкурсного завдання
другого етапу заочного туру Конкурсу
НОМІНАЦІЇ Статті надсилаються
Початкова школа,  фізика 01-31 січня
Біологія,  астрономія 01-28 лютого
Хімія, географія 01-31 березня
5.5. Роботи Учасників другого етапу заочного туру оцінює журі та редакція журналу „КОЛОСОК”.
VI. АПЕЛЯЦІЯ
6.1. Апеляційні заяви після першого етапу Конкурсу подаються у день проведення цього етапу (до 24.00) на електронну пошту kolosokappellation@gmail.com.
6.2. Оргкомітет не приймає апеляцій щодо виникнення форс-мажорних обставин (низька швидкість роботи мережі Учасників, збої у роботі їхньої електромережі та ін.).
VII. Підбиття підсумків Конкурсу. Лауреати конкурсу
7.1. У кожній предметній номінації на кожному етапі заочного туру журі визначає лауреатів Конкурсу.
7.2. Дипломи лауреатів Конкурсу отримує не більше третини всіх учасників за умови, що вони набрали на відповідному етапі не менше третини від максимальної кількості балів.
7.3. Лауреати першого етапу Конкурсу отримують диплом та відзнаку „Учитель ерудит”, другого  – „Учитель популяризатор” у кожній номінації відповідно:
Учитель ерудит. Номінація „Початкова школа”, 
Учитель ерудит. Номінація „Фізика”,
Учитель ерудит. Номінація „Біологія”,
Учитель ерудит. Номінація „Географія”,
Учитель ерудит. Номінація „Хімія”,
Учитель ерудит. Номінація „Астрономія”,
Учитель популяризатор. Номінація „Початкова школа”,
Учитель популяризатор. Номінація „Фізика”,
Учитель популяризатор. Номінація „Біологія”,
Учитель популяризатор. Номінація „Географія”,
Учитель популяризатор. Номінація „Хімія”,
Учитель популяризатор. Номінація „Астрономія”.
VII. Фінал конкурсу – оnline-зустріч з членами журі
8.1. Фінальний етап Конкурсу відбувається в оnline-форматі.  Про дату оnline-зустрічі Оргкомітет повідомляє Учасників заздалегідь.
8.2. Фіналісти у кожній номінації визначаються серед Учасників, які брали участь в обох етапах заочного туру.
8.3. До фіналу запрошуються 5 учасників кожної номінації, які набрали максимальну кількість балів у заочному турі.
8.4. Під час зустрічі кожен член журі задає фіналісту запитання.
8.5. За підсумками оnline-зустрічі  журі визначає переможці Конкурсу у кожній номінації:
„Учитель року” за версією  журналу „КОЛОСОК”. Номінація „Початкова школа”;
„Учитель  року” за версією  журналу „КОЛОСОК”. Номінація „Хімія”;
„Учитель року” за версією  журналу „КОЛОСОК”. Номінація „Фізика”;
„Учитель року” за версією  журналу „КОЛОСОК”. Номінація „Біологія”;
„Учитель року” за версією  журналу „КОЛОСОК”. Номінація „Географія”;
„Учитель року” за версією  журналу „КОЛОСОК”. Номінація „Астрономія”.
IX. Нагородження Учасників Конкурсу
9.1. Для переможців у кожній номінації Конкурсу передбачені нагороди: дипломи та відзнаки, планшет, річна передплата журналу „КОЛОСОК” та газети „КОЛОСОЧОК”, безкоштовна участь у конкурсі „КОЛОСОК-весняний-2016” 30-ти учнів школи, в якій викладає переможець Конкурсу.
9.2. За згодою лауреатів та призерів Конкурсу Оргкомітет повідомляє про результати їхньої участі у Конкурсі дирекцію школи та відповідні органи управління освіти.
9.3. Інформація про підсумки Конкурсу висвітлюється на сайтах Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу „КОЛОСОК”, Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Інституту обдарованої дитини АПН України.
X. Фінансування Конкурсу
Джерелами фінансування Конкурсу є кошти, не заборонені законодавством України.


Немає коментарів:

Дописати коментар